سیستم های انرژی تجدیدپذیر

Powerplant with photovoltaic panels and eolic turbine

سیستم های انرژی تجدیدپذیر

در سال‌های اخیر با توجه به این که منابع انرژی تجدید ناپذیر رو به اتمام هستند منابع و سیستم های انرژی تجدید پذیر مورد توجه قرار گرفته‌اند. شرکت هورداد انرژی گستر با بهره­گیری از نیروهای خبره با پیشینه علمی و عملی برجسته، خدمات مهندسی در زمینه مشاوره، طراحی، اجرا و نگهداری سیستم های انرژی تجدید پذیر ارائه می دهد.

با توجه به موقعیت فوق العاده جغرافیایی ایران در زمینه بهره­وری از انرژی های تجدید پذیر از جمله انرژی خورشیدی و انرژی بادی، شرکت هورداد انرژی گستر به عنوان یک مجموعه مهندسی، خود را مکلف به استفاده از ظرفیت های موجود می داند.

renewable_turbines_and_solar_700x300

انواع سیستم های انرژی تجدید پذیر مورد نظر در شرکت هورداد انرژی گستر:

  • سیستم های انرژی خورشیدی: طبق اطلاعات ارائه شده در مراجه معتبر بین المللی، ایران کشوری است که با داشتن ۳۰۰ روز آفتابی در ۹۰ درصد مساحت آن و ۵/۵-۴/۵ کیلووات ساعت بر مترمربع در روز، یکی از کشورهای با پتانسیل بالا در زمینه انرژی متوسط تابش خورشیدی معرفی‌شده است. براساس مطالعات انجام‌شده در مساحتی حدود ۲۰۰۰ کیلومترمربع، امکان نصب بیش از ۶۰ گیگاوات نیروگاه خورشیدی وجود دارد. سیستم های تبدیل انرژی خورشیدی به الکتریسیته به دو نوع کلی تقسیم بندی می شوند.
    • نیروگاه های خورشیدی متصل به شبکه: این نیروگاه ها به عنوان منابع اصلی تبدیل انرژی خورشیدی به الکتریسیته شناخته می شوند. در این نیروگاه ها انرژی خورشیدی از طریق پنل های فتوولتاییک جذب شده و پس از تیبدیل به جریان مستقیم الکتریسیسته، از طریق اینورتر های متصل به شبکه، به شبکه تزریق می شوند. از مزیت های این نیروگاه ها می توان به عدم نیاز به سیستم ذخیره سازی انرژی اشاره کرد. خدمات شرکت هورداد انرژی گستر در این شاخه کاری شامل بررسی توجیه اقتصادی سیستم با توجه به خرید تضمینی برق آفتابی توسط وزارت نیرو، مشاوره، طراحی سیستم شامل توان و تعداد پنل های فتوولتاییک ، استراکچر و اینورتر، به همراه تامین تجهیزات و اجرا پروژه می باشد.
    • نیروگاه های مستقل از شبکه: از مهمترین منابع تامین انرژی در مناطق خاص از جمله مناطقی که دسترسی به برق با قابلیت اطمینان بالا در شبانه روز ندارند، نیروگاه های خورشیدی مستقل از شبکه می باشند. این نیروگاه ها با قابلیت ذخیره انرژی در سیستم های ذخیره کننده انرژی (باطری) امکان استفاده از انرژی خورشیدی در شبانه روز را فراهم می آورند. از مزیت های این سیستم می توان به قابلیت اطمینان بالا و عدم پرداخت هزینه در تامین انرژی الکتریکی مصرف کننده اشاره کرد. شرکت هورداد انرژی گستر با استفاده از تجربه نیرو های خبره، پس از مطالعات امکان سنجی خدماتی چون؛ مشاوره، طراحی، اجرا شامل تامین تجهیزات و خدمات مهندسی پس از نصب را ارائه می­دهد.
  • سیستم های انرژی بادی: در مناطقی که وزش باد رفتاری نسبتا ثابت دارد و از لحاظ محیطی امکان نصب توربین های بادی می باشد، بدون شک سیستم های تبدیل انرژی بادی به الکتریسیته از طریق توربین های بادی می توانند بهترین گزینه در بهره­گیری از انرژی بکر طبیعت باشند. با توجه به ظرفیت های مختلف توربین های بادی، شرکت هورداد انرژی گستر پس از مطالعات امکان سنجی و مشاوره، در زمینه اجرا و راه اندازی توربین های بادی در ظرفیت های مختلف به عنوان شرکت همکار با شرکت های پیشگام داخلی و خارجی در این صنعت، فعالیت می کند.